PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 3x

Teatro alla Scala - Itálie, Milano

Základní informace

Teatro alla Scala, zvané jen La Scala, je jedna z nejprestižnějších operních scén na světě, která se nachází v centru Milána v severní Itálii.

Teatro alla Scala, Miláno, Itálie Teatro alla Scala, Miláno, Itálie

Divadlo stojí na náměstí Piazza della Scala, podle nějž také získalo svůj název. Jeho historie však začíná na jiném místě. Miláno vždy míval několik divadel. Jedno z nich Teatro Ducale vyhořelo roku 1708 a rakouská monarchie ihned vydala rozkaz k jeho obnově. Bohužel však nedodala potřebné finance, a tak se mohlo začít stavět až po získání dostatku peněz z veřejné sbírky. Nové divadlo vyrostlo roku 1718 po pouhém roku prací, ale 25. února 1776 po skončení slavnostního plesu opět vyhořelo. A historie se opakovala. Marie Terezie tentokrát přikázala nejenom ihned divadlo přestavět, aniž by na něj jakkoli přispěla, ale rozhodla i o jeho přesunutí na nové místo. Architekt Giuseppe Piermarini dostal za úkol vytvořit impozantní reprezentativní budovu, což se mu povedlo, a tak 3. srpna 1778 mohlo být slavnostně otevřené Nuovo Regio Ducale Teatro alla Scalla Salieriovou operou L´Europa riconosciuta.

Za nenápadným exteriérem neoklasicistní budovy divadla se skrývá největší evropské jeviště o šířce 14 m a hloubce 24 m, na něž se vejde až 400 účinkujících. Impozantní hlediště, připravené až pro 2 800 diváků, je zdobeno iluzivními malbami a nechybí ani ohromný lustr s 365 žárovkami. Obklopeno je 270 lóžemi v šesti podlažích, které jsou zdobené zlatem a vyložené červeným damaškem. Celé divadlo zabírá plochu 3 670 m².

Teatro alla Scala si i přes rozsáhlé přestavby v letech 1883, 1945 a 2004 zachovalo dokonalou akustiku a představuje životní metu mnoha dirigentů, skladatelů a zpěváků.** Operní sezóna tu začíná na svátek patrona města svatého Ambrože**, tedy 7. prosince, a trvá do června. Od září do listopadu se tu pak konají koncerty.

Rada: Vstupenky na operní představení i jednotlivé koncerty jsou vyprodány měsíce dopředu. I tak se dovnitř můžete dostat, neboť půl hodiny před představením se začíná prodávat 200 lístků na stání.

Oficiální webová stránka: www.teatroallascala.org

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Itálie

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY