PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Tiergarten Schönbrunn - Rakousko, Vídeň

Základní informace

Tiergarten Schönbrunn je zoologická zahrada v parku zámku Schönbrunn; založena roku 1752 Františkem I. Štěpánem Lotrinským (manželem císařovny Marie Terezie); mezi největší atrakce patří pandy velké.

Rakousko Wien, Schoenbrunn Tiergarten

Roku 1752 se manžel císařovny Marie Terezie František I. Štěpán rozhodl založit v zámeckém parku zvěřinec s centrálním pavilonem. K jeho realizaci přizval nizozemského zahradníka Adriana van Steckhovena. Přístupný byl zprvu jen členům vládnoucí rodiny a jejím hostům, ale roku 1778 sem mohly o nedělích přijít i „slušně oblečené osoby“.

Od té doby urazila schönbrunnská zoo velký kus cesty. Dnes patří státu, který ji přeměnil na moderní zoologickou zahradu, v níž si každý najde to své. Na ploše sedmnácti hektarů si lze prohlédnout sedm set druhů živočichů. O více než osm a půl tisíce zvířat se stará asi sedmdesát ošetřovatelů.

V několika pavilonech si je možné projít oblasti od Antarktidy po tropy. V Polárním domě přebývají bílí medvědi, vedlejší Polarium ukazuje podvodní svět tučňáků a tuleňů, ale navštívit lze i několikapatrový tropický deštný prales, opičí dům a milovníci ryb a plazů nemohou vynechat pavilon akvárií a terárií. S hospodářskými zvířaty se především děti mohou seznámit v části zvané Tyrolský statek.

Hodiny pak lze pozorovat žirafy, koaly či africké slony, které se této zoologické zahradě jako první v Evropě podařilo rozmnožit. Evropským unikátem je i úspěšný chov pandy velké.

Pro ty, kteří si užívají spíše akčnější zážitky, je připraveno krmení zvířat. V deset hodin mohou začít u afrických slonů či orangutanů, o půl hodiny později dostávají svou potravu např. seychelské želvy, kolem poledne pak orangutani a v 16.00 přijdou jako poslední na řadu koaly. Pro zájemce jsou navíc připraveny tematické procházky s průvodcem, možnost nahlédnutí do „zákulisí“, ale zúčastnit se mohou i večerních či nočních prohlídek zoo. Oblíbené jsou i pravidelné workshopy.

Oficiální webová stránka: https://www.zoovienna.at

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Rakousko

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY