PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 0x

Tossa de Mar - Španělsko, Tossa de Mar

Základní informace

Tossa de Mar je španělské přímořské město ležící na půl cesty mezi francouzskými hranicemi a Barcelonou. Tossa de Mar patří k nejkrásnějším městům na pobřeží Costa Brava a bylo osídleno již v době neolitické.

Tossa de Mar, Španělsko Tossa de Mar, Španělsko

Historie osídlení oblíbeného přímořského letoviska na pobřeží Costa Brava sahá až do neolitu. Vykopávky roku 1914 potvrdily, že tu od 8. století př. n. l. stávalo římské město, které sehrálo významnou roli v Punských válkách. Další archeologický výzkum o dvacet let později objevil pozůstatky antického mlýna na olej, vily a termálních lázní. Roku 966 Tossa de Mar připadla benediktinskému klášteru Santa María de Ripoll, jehož opat jí v roce 1187 udělil městská práva.

V 15. století během reconquisty se zde usídlil významný šlechtický rod Torres de la Maresme, který tu vystavěl pevnost proti pirátům. K té o století později přidal Filip II. ještě tzv. Maurskou věž. Z hradu se však do dnešních dnů dochovala jen část, neboť byl zničen během protihabsburského povstání roku 1749.

Od 16. století se město začalo rozrůstat i mimo hradby a brzy se stalo centrem Katalánska. Poté však, kdy se hlavní město přesídlilo do Barcelony, změnila se Tossa de Mar opět v ospalou vesnici, kde hlavní zdroj příjmů představovalo zemědělství, lesnictví, vinařství a rybolov. Další impuls k oživení tohoto letoviska přinesl až v 90. letech 20. století turistický ruch.

Městečko v zátoce, obklopené strmými útesy, se pyšní několika plážemi a atraktivní promenádou. Ve staré části Vila Vella lze vidět středověké hrady z 12. až 14. století, kostel ze 14. století, rybářské domky či římskou vilu. Za návštěvu stojí i městské muzeum, vystavující archeologické nálezy z okolí, ale i moderní umění. Vidět tu je možné i slavný obraz létajícího houslisty. Jeho autor Marc Chagall sem přijel ve 30. letech 20. století a z okolí byl natolik nadšený, že město nazýval Modrým rájem.

Rada: Nenechte si ujít plavbu lodí se skleněným dnem, které vyjíždějí z místního přístavu.

Oficiální webová stránka: www.tossademar.cat

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY