PRO TRAVEL PRO ŠKOLY PRO KOLEKTIVY PRO POZNÁVÁNÍ
Hodnoceno: 2x

Zwinger - Německo, Drážďany

Základní informace

Zwinger je komplex barokních budov se zahradami nacházející se v centru Drážďan, jehož součástí je i umělecká galerie Alte Meister, která shromažďuje kolem 750 děl malířů 15.-18. století.

Zwinger, Drážďany, Německo

Jedna z nejvýznamnějších barokních staveb v Německu vznikla na místě bývalého městského opevnění a odtud také získala svůj název. Zwinger totiž bylo pojmenování označující prostor mezi vnějšími a vnitřními hradbami.

Na počátku 18. století se mezi evropskou šlechtou stal populární francouzský způsob dvorního života. V roce 1709 se proto saský kurfiřt a polský král August II. Silný rozhodl vybudovat prostor pro dvorní slavnosti. Návrhu se ujal architekt Matthäus Daniel Pöppelmann a v roce 1711 byl slavnostně položen základní kámen. Během Augustovy vlády vznikly pavilony, brány a fontány, které měly tvořit velkolepé nádvoří zámku. Po jeho smrti však byl projekt z finančních důvodů přerušen.

Postupem času se začala funkce tohoto komplexu měnit. Místo dvorních slavností se změnilo na muzeum, v němž byly shromážděny kurfiřtské umělecké sbírky, a ve 40. letech 19. století začala na dosud nezastavěné straně směrem k Labi vznikat obrazárna. Dvoupatrovou stavbu ve stylu italské renesance navrhl architekt Gottfried Semper, po němž je také pojmenována. Dnes v ní sídlí obrazárna, zvaná Staří mistři. 13. února 1945 byl Zwinger poničen bombardováním, ale hned po konci druhé světové války se začalo s jeho rekonstrukcí, která trvala až do 60. let 20. století. V současné době lze v místních sbírkách obdivovat přes dvacet tisíc exponátů. K nejvyhledávanějším patří tzv. matematicko-fyzikální sál a největší sbírka porcelánu na světě.

Za prohlídku stojí i architektonické skvosty, jako je Korunní brána, vycházející z italského vrcholného baroka, na jejíž špičce čtyři polské orlice nesou polskou královskou korunu, oválný pavilon se zvonkohrou, který byl původně hlavním vchodem do celého areálu, či fontána Koupel nymf sochaře Balthasara Permosera, která patří k nejkrásnějším barokním fontánám v Evropě.

Oficiální webová stránka: https://www.der-dresdner-zwinger.de

Videa

Najděte si ubytování

Mapa

Doplňující informace

Vstupné
nutné vyplnit formulář od školy

Bez cestovky

Chystáte se poznávat nová místa a nejste si jisti:

Jeďte sami
my z cestovky Vám jen poradíme...

Jaká místa navštívit?
Co stihnete?
Co stojí za to a co ne?
Informace Destinace

Školní zájezdy Německo

Vzorové programy, zájezdy na míru

ŠKOLNÍ ZÁJEZDY

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

PRO TRAVEL CK, s.r.o.
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ DESTINACE
POPULÁRNÍ DESTINACE
JAZYKOVÉ KURZY
JAZYKOVÉ KURZY